У ніч на 24 червня в окупованому Криму сталася масштабна аварія в енергосистемі після атаки безпілотників. Унаслідок пошкодження енергетичної інфраструктури без електропостачання залишилися Севастополь, Сімферополь, Ялта, Алушта та низка районів півострова.

Про це повідомляє «Головком» із посиланням на місцеві Telegram-канали.

Локальні пожеді і пробиті дахи

За даними окупаційної влади Севастополя, під час атаки було збито 70 безпілотників. При цьому у місті зафіксовано пошкодження житлових будинків та об'єктів критичної інфраструктури.

Призначений Росією «губернатор» Севастополя Михайло Развожаєв повідомив, що у Гагаринському районі уламки безпілотника потрапили до багатоповерхового будинку, через що спалахнув газовий котел. Також пошкоджено кілька багатоквартирних будинків: вибито вікна та пошкоджено балкони.

Крім того, наслідки атаки зафіксовано у семи приватних будинках. Повідомляється про локальні пожежі, пробиті дахи та пошкодження фасадів уламками.

Удар по електропідстанції

За повідомленнями місцевих джерел, близько 04:00 по електропідстанції «Севастополь» було завдано шість-сім ударів. Стверджується, що внаслідок атаки був знищений головний трансформатор підстанції.

ПС 330/220/110/35 кВ «Севастополь» є основним вузловим енергетичним об'єктом міста та забезпечує електропостачання значної частини Севастопольського енергорайону.

Підприємство «Крименерго» повідомило про технологічні порушення в електромережах, через які без світла залишилися Сімферополь, Алушта, Ялта та чотири райони окупованого Криму.

Пізніше стало відомо про часткове відключення електроенергії у Феодосії, а також у Кіровському та Радянському районах півострова. Через проблеми в енергосистемі тимчасово зупинено рух приміських поїздів на маршрутах Саки – Євпаторія та Євпаторія – Саки.

Тотальні обмеження

Окупаційна влада заявляє, що електропостачання вже частково відновлено в Інкермані, Качі, Орлівці, Андріївці, Орліному та на частині Південного берега Криму.

Водночас у Ленінському та Гагаринському районах Севастополя електрики, за попередніми оцінками, не буде щонайменше до вечора. Кількість споживачів, які залишилися без світла, окупаційна адміністрація не розкриває.

Зазначається, що останніми днями в окупованому Криму фіксуються перебої з електропостачанням, дефіцит палива та проблеми з логістикою. На півострові вводилися графіки відключень електроенергії, а окупаційна влада повідомляла про обмеження в роботі транспорту та соціальних установ.

Нагадаємо, останніми днями Сили оборони України завдали серії ударів по військових, паливних та логістичних об'єктам російських військ. Зокрема, повідомлялося про ураження інфраструктури в районі Керчі, Феодосії та Севастополя, а також пошкодження мосту через Північно-Кримський канал, який використовувався для постачання російських військ.

Надіслати новину: @NovakahovkaCity_bot

Приєднуйтесь до Нова Каховка сіті у Фейсбук
Долучайтесь до Нова Каховка сіті у Телеграм

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися