Крим здригається від вибухів. Уражено низку критично важливих об’єктів інфрастуктури, зокрема кілька електропідстанцій в різних районах півострова.

Про це пише Центр журналістських розслідувань.

Без світла дві третини півострова

Тільки нині була успішно атакована підстанція «Севастополь». Знатно прикурили зведену Ростехом в 2019 році поблизу Сімферополя «Таврическую ТЭС», що разом із аналогічною «Балаклавской ТЭС» (яка також вже неодноразово була під атакою безпілотників), за декларацією місцевої «влади», забезпечували Крим електрикою на 80-90% і навіть постачали на окуповану Херсонщину. Місцеві гауляйтери масштаби уражень не озвучують. Але наслідки очевидні.

Без світла залишилося дві третини півострова – цілі міста й райони на заході й півночі Криму, південне узбережжя, Севастополь, частково – Сімферополь і прилеглі селища. Окупована частина Херсонської області також знеструмлена. На півострові ввели графік віялових відключень електропостачання.

Таврійська ТЕС під Сімферополем після атаки дронів, 22 червня 2026 року. Таврійська ТЕС під Сімферополем після атаки дронів, 22 червня 2026 року. Автор: Фото: t.me/Crimeanwind

Підприємства переходять на роботу від генераторів

«Крымэнерго», публікуючи зведення з полів, називає це «технологічним порушенням в електромережі». Ланцюжок тих «порушень» потягнув за собою проблему з водопостачанням. Більшість насосних станцій підприємства «Вода Крыма» знеструмлені. В багатьох регіонах повне або часткове зневоднення. В деяких ввели графіки подачі води або зменшили тиск в системі. Більшість районів Севастополя без води, в Армянську її немає взагалі.

Економлячи електроенергію, «адміністрація» Сакського району зупинила рух електричок на ділянці Саки-Євпаторія. Севастополь і Ялта вночі занурюються в темряву – там вимикають вуличне освітлення. У Севастополі також скоротили час роботи громадського транспорту, кафе й магазинів. Севастопольські дитсадки перейшли в режим чергових груп і на сухпайки через неможливість приготувати гарячу їжу. Кримські підприємства переходять на роботу від генераторів.

Бензин у каністрах

«Влада» вустами зрадника-радника «глави» Криму Олега Крючкова каже про неможливість відновити постачання пального найближчим часом. Все, що вони змогли придумати, це збільшити ліміт перевезення бензину в каністрах по Керченському мосту з Росії – 200 літрів замість 100 на одну машину.

Але тут є але, і не одне. По-перше, пального одразу за мостом вже також немає, його доведеться шукати глибше. По-друге, в Краснодарському краї також діють обмеження на продаж бензину і відмовляються продавати його в каністри. Та й кримчанам там геть не раді, мовляв, «Понаїхали. Через вас у нас проблеми з бензином».

Без харчів і готівки

На півострові знову, як під час блекауту 2015-го, великий попит на побутові генератори. Хоча нині вони лише предмет декору, бо що в них заливати? Бензин приватним споживачам в Криму не продають взагалі з 21 червня, коли був атакований останній пором, що ходив у Керч з Тамані, возячи бензовози й вантажівки. Керченська поромна переправа зупинила роботу.

Обмеження на продаж продуктів в гіпермаркеті Мetro в окупованому Криму. Обмеження на продаж продуктів в гіпермаркеті Мetro в окупованому Криму. Автор: Фото: kianews24.ru

Ритейлери не дочекалися фур з товарами. А пальним забезпечують тільки «швидкі», пожежників, комунальників. Машин на дорогах стрімко поменшало, пасажирів в громадському транспорті побільшало. В регіонах почалися перебої з доправленням хліба, молока та інших продуктів.

Жителі Криму вишикувались в черги до банків, щоби зняти готівку. Люди скуповують харчі, формуючи продзапас. У попиті гречка, борошно, макарони, цукор, сіль та сірники. Адже заяви «влади» про відсутність дефіциту розбиваються об оголошені обмеження на купівлю продуктів.

Літній сезон скасовується

Курортний сезон показує стабільну негативну динаміку. Скасування бронювань набуває масштабів цунамі, порожні пляжі красномовно демонструють довіру росіян до кримського відпочинку. До того ж на півострові заборонили всі вуличні заходи. Російські артисти скасовують концерти в Криму. Дитячий відпочинок на півострові скасований на все літо за указом Аксенова.

Табори й санаторії для дітей зупинили роботу задля «забезпечення громадської безпеки». У перекладі на людську мову – «Крим остаточно перестав бути безпечним». З «Артеку» поспіхом вивезли дітей, а тих, хто тільки поїхав туди, розвернули. Батьки пишуть обурені коментарі на сторінці табору в соцмережі.

Вивезення дітей з МДЦ «Артек». Вивезення дітей з МДЦ «Артек». Автор: Фото: pulsfid.ru

«Наші діти вже знаходяться на півострові. Вони подолали такий довгий и тяжкий шлях— три доби добиралися до Артека! Вони теж заслужили цей відпочинок, своєю працею заробили ці путівки. А батьки останні гроші віддали за їхню дорогу. Ви взагалі в курсі, скільки коштує дорога з далеких регіонів до Криму? Зокрема, квитки з Красноярського краю туди й назад обійшлись батькам у 90 000 рублів!», – написала розгнівана росіянка.

А найбільше обурюються ті, хто купив путівку, бо тритижнева літня зміна в «Артеку» коштує 175 тисяч рублів! (2300 доларів).

На сімферопольському залізничному вокзалі щодня туристичні квести. Багатогодинні черги на автобуси, якими відпочивальників везуть у Керч – потяги ходять лише до її станції Південної і від неї. А на Керченському мосту традиційні затори, черги і періодичне закриття через небезпеку атак.

Щури тікають з корабля

У Севастополі обвалився ринок нерухомості. Попит на новобудови впав наполовину, квартири на вторинному ринку віддають на 30-40% дешевше, ніж раніше. Не витримали каміння з неба в рідній гавані? А воно летить і летить. Мало того, що місто трясе від постійних обстрілів військових та енергетичних об’єктів, так ще й Посейдон став на бік ЗСУ. 22 червня у берегів Севастополя сталося 19 (!) землетрусів магнітудою від 1 до 4,4.

Це коротко про ситуацію в окупованому Криму цього тижня. А вона дуже динамічно змінюється, розбиваючи пропагандистську скрєпу про той «нєпотопляємий авіаносець». Ця байка в дусі «найкращих» російських традицій на кшталт «потьомкінських сіл», якими фаворит Єкатєріни ІІ «забудував» захоплений Росією в 1783 році Крим.

Тож подорож Криму додому триває. І у нього єдиний варіант не потонути. Як сказав афорист Лешек Кумор, «Іноді корабель перестає тонути, щойно його залишають щури».

Надіслати новину: @NovakahovkaCity_bot

Приєднуйтесь до Нова Каховка сіті у Фейсбук
Долучайтесь до Нова Каховка сіті у Телеграм

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися