Головне управління розвідки Міноборони України попереджає, що на тимчасово окупованій частині Херсонської області російські війська навмисно або через халатність створюють умови для поширення сибірської виразки.
Про це йдеться в офіційному повідомленні ГУР.
Що відомо?
Розвідка попереджає, що окупанти завозять туши інфікованої сибірською виразкою худоби до скотомогильників.
Більшість об’єктів перебуває у занедбаному стані, без огорожі та захисних споруд. Деякі з них розміщені на територіях з високим рівнем ґрунтових вод, що значно підвищує ризик поширення збудника, який може зберігати життєздатність у ґрунті десятки й навіть сотні років.
Такі дії окупантів створюють пряму загрозу для здоров’я цивільного населення та аграрного сектору Херсонщини.
Крім того, не виключено, що російські військові можуть використати цю ситуацію для провокацій і підірвати скотомогильники "під чужим прапором" з подальшим звинуваченням України у застосуванні "біологічної зброї".
Що було раніше?:
Росія збільшує переселення громадян РФ і вихідців з інших країн на тимчасово окуповані території. Також фіксується погіршення демографічної ситуації: високий рівень смертності та низька народжуваність.
Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
За інформацією ГУР, Москва зокрема заселяє окуповані райони громадянами країн Центральної Азії, Африки та Кавказу.
Для цього використовують кілька механізмів: призначення російських чиновників до окупаційних адміністрацій, державні програми працевлаштування на ТОТ терміном на п’ять років, пільгову іпотеку для переселенців, а також надання земельних ділянок у Криму та на окупованій частині Херсонщини.
"Геноцидна війна та цілеспрямована злочинна політика держави-агресора росії призводять до поступового витіснення місцевого населення", - наголошують у відомстві.